حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

قیمت لوازم سوارکاری | افسار | زین | رکاب | لباس

قیمت لوازم سوارکاری یکی از مهمترین فاکتورهایی هست که علاقمندان به این رشته در بدو ورود به یادگیری ، از آن شگفت زده می شوند. اسب سواری در میان ورزش های مختلف در بین گران ترین ها قرار می گیرد. برای این ورزش تجهیزاتی نیاز دارید که با خریداری آنها می توانید یک سوارکاری لذت بخش را تجربه کنید. لوازم سوارکاری باید با دقت بسیار زیادی خریداری شوند. در ادامه توجه شما را به برخی مشخصات فنی افسار، زین ، رکاب، لباس اسب سواری ، عرق گیر اسب جلب می نماییم.

 

قیمت لوازم سوارکاری | افسار | زین | رکاب | لباس

 

قیمت لوازم سوارکاری | افسار | زین | رکاب | لباس

انواع لوازم سوارکاری

در سوارکاری علاوه بر آشنایی با اسب و نحوه برخورد و سواری گرفتن از آن، نیاز است تا با لوازم سوارکاری نیز آشنا شوید. در ادامه سعی می کنیم به مهمترین وسایل و لوازم سوارکاری اشاره کنیم:

 

افسار اسب

افسار اسب که بر روی سر اسب نصب می شود شامل قسمت های مختلفی است که بر روی سر و دهان اسب جاگیری می شود. این افسار تسمه چرمی دارد که برای کنترل در دست شما قرار می گیرد. افسار یکی از مهمترین لوازم سوارکاری است که باید تهیه شود.

 

زین اسب

زین اسب بر روی بدن حیوان قرار می گیرد و باعث می شود تا اسب کمتر اذیت شود و شما نیز به راحتی بر روی اسب بنشینید و کنترل حیوان را در دست بگیرید. زین وزن سوارکار را به صورت یکنواخت بر روی بدن اسب پیاده می کند و سبب جلوگیری از آسیب به ستون فقرات اسب می شود. زین ها انواع و شکل های گوناگونی دارند. هر مدل زینی برای یک نوع سوارکاری مناسب است و شامل چندین قسمت می شود.

 

رکاب اسب

رکاب در واقع جای پای سوارکار بوده که متناسب با قد سوار کار قابل تنظیم است. رکاب با بندهای چرمی به زین متصل می شود. جنس رکاب به دلیل فشاری که بر آن وارد می شود فلزی است. در هنگام خرید لوازم سوارکاری به کیفیت جنس رکاب توجه کنید.

 

عرق گیر اسب

قبل از قرار دادن زین بر روی اسب، عرق گیری را روی بدن اسب می گذارد تا از عرق کردن و گرم شدن بدن اسب جلوگیری کند و بعد زین را در جای خود قرار می دهند. این عرق گیر یکی از مهمترین وسایل سوارکاری برای محافظت از اسب است.

 

لباس سوارکاری

سوارکاری کردن هر چند با لباس معمولی هم امکان پذیر است ولی با لباس مخصوص بسیار راحت تر و ایمن تر است. لباس سوار کار چندین قسمت دارد.
کلاه سوارکاری که در ایمنی و جلوگیری از ضربه به سر در هنگام افتادن بسیار موثر است.
کفش یا چکمه سوارکاری که از سرخوردن پا در رکاب و همچنین از قوزک پا نگهداری و جلوگیری می کند. چکمه ها دو نوع چرمی و لاستیکی دارند و اغلب ساق های بلندی دارند.
شلوار سوارکاری که به صورت کشباف است تا به پا بچسبد و از روی پا تکان نخورد. البته استفاده از شلوار سوارکاری دلبخواهی بوده و شلوارهایی هم که ویژگی های شلوار اسب سواری دارند نیز قابل استفاده هستند.

 

هزینه های سوارکاری

اکثر افراد می دانند که اسب سواری جز ورزش های گران است. اگر شما بخواهید اسب مخصوص به خودتان را داشته باشید باید هزینه خرید یک اسب را بپردازید. نگهداری اسب در یک استبل به همراه هزینه های درمانی اسب نیز باید به صورت جدا پرداخت شود. اسب برای سواری دادن و سوارکار برای استفاده از اسب، نیاز به وسایل سوارکاری دارند که در بالا به آنها پرداخته شد.

اگر شما ترجیح دهید فقط برای آموزش و اسب سواری به باشگاه های اسب سواری مراجعه کنید، فقط هزینه کلاس و سوارکاری را می پردازید. میزان مبلغ کلاس های سوارکاری بسیار متفاوت است و این مبلغ در شهرهای کوچک و بزرگ نیز متغییر بوده و بین ۱۵ تا ۴۵ هزار تومان به ازای هر جلسه است.
برای خرید لوازم سوارکاری بهتر است به فروشگاه ها و یا سایت های مخصوص سوارکاری مراجعه کنید. چرا که قیمت لوازم سوارکاری در برخی فروشگاه های نامعتبر خارج از عرف می باشد.

خرید وسایل سوارکاری نیز به غیر از یکی دو مورد مابقی به دلخواه شما است. برا ی خرید این وسایل شما بین ۱۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان و یا بیشتر می توانید هزینه کنید.

 

برای خرید انواع لوازم سوارکاری به فروشگاه اینترنتی دراپ بال مراجعه نمایید.

زهرا حاجی

ست هواداری و کیت رسمی تیم ها

ارسال دیدگاه
X