حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

انتخاب کراوات مناسب با دانستن چند نکته ساده!

برخی از آقایان به داشتن کراوات در مهمانی های رسمی و یا جلسات رسمی علاقه مند هستند. کراوات ها، در مدل های متفاوت و رنگ های مختلف با جنس های گوناگون وجود دارند. انتخاب کراوات مناسب ، می تواند ظاهر و تیپ شما را بسیار خاص و شکیل کند. انتخاب کراوات مناسب معیارهای متفاوتی دارد ، که با در نظر گرفتن هر کدام از آنها می توانید یک کراوات مناسب با لباس خود را انتخاب کرده و هماهنگی تیپ شما بسیار چشم نواز شود.
در این مطلب قصد داریم تا با بیان معیارهای انتخاب کراوات مناسب به کمک شما بیایم تا داشتن بهترین انتخاب را تجربه کنید.

 

انتخاب کراوات مناسب با دانستن چند نکته ساده!

 

انتخاب کراوات مناسب با دانستن چند نکته ساده!

 

طول و عرض کراوات

کراوات ها با قدهای متفاوت وجود دارند. معمولا کراوات هایی را باید خریداری کنید که نوک کراوات بعد از بسته شدن تا کمر شلوارتان برسد. افرادی که قد کوتاه یا بلند دارند باید در انتخاب طول کراوات دقت کنند تا همخوانی لازم در تیپشان برقرار شود.
کراوات ها از لحاظ عرض نیز متفاوت هستند. معمولا در هر زمان و سالی یک میزان عرض کراوات مد شده و مورد استقبال قرار می گیرد؛ اما به طور معمول کراوات های با عرض متوسط هیچ گاه از مد نمی افتند و همیشه قابل استفاده هستند.
معمولا عرض کراوات با عرض پهنای یقه کت نیز با هم در نظر گرفته می شوند. کت هایی که یقه های پهنی دارند بهتر است با کراوات های با عرض بیشتر استفاده شوند. کت هایی که یقه باریک دارند نیز با کراوات هایی با عرض کم مناسب هستند.
گره کراوات نیز با مدل یقه سنجیده می شود و باید با آن تناسب داشته باشد. گره کراوات نباید بیش از حد روی یقه پیراهن قرار بگیرد و نباید آنقدر کوچک باشد که در زیر یقه مخفی شود.

انتخاب کراوات مناسب با دانستن چند نکته ساده!

طرح و رنگ کراوات

کراوات ها در مدل های ساده و طرح دار وجود دارند. طرح های پارچه کراوات ها بسیار متنوع است و شما با دنیایی از طرح و رنگ مواجه می شوید. شاید انتخاب یک کراوات در میان صدها کراوات در یک مغازه بسیار سخت باشد؛ اما اگر بدانید چه نوع کراوات با چه ویژگی هایی می خواهید قطعا انتخابتان آسان می شود.
در انتخاب کراوات نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار بگیرید مدل پیراهنتان است. اگر قصد پوشیدن پیراهن ساده دارید، بهتر است کراوات طرح داری را انتخاب کنید که زمینه رنگ اصلی آن با رنگ پیراهن همخوانی داشته باشد و یا حتی همرنگ باشند. کراوات ها در طرح های مختلف نظیر راه راه، چهارخانه و دیگر طرح ها موجود است.
اگر از پیراهن طرح دار استفاده می کنید بهتر است از کراوات های با طرح ساده استفاده کنید. در برخی مواقع علاوه بر طرح دار بودن کراوات، تضاد رنگ در انتخاب کراوات و کت و شلوار و پیراهن نیز می تواند بسیار زیبا باشد.
معمولا پیراهن سفید رنگ با انواع کراوات ها همخوانی دارد و عمومیت بسیاری دارد. همیشه به یاد داشته باشید که رنگ کراوات باید مکمل یا رنگ ثانویه کت و شلوار و پیراهن شما باشد و نقش مکمل کننده داشته باشد.

 

انتخاب کراوات مناسب با دانستن چند نکته ساده!

نقش کیفیت در انتخاب کراوات مناسب

در خرید کراوات به کیفیت آن اهمیت بدهید. علاوه بر معیارهای گفته شده در بالا، کیفیت نیز معیار بسیار مهمی است. معمولا یک کراوات خوب از سه بخش درست شده است. کراوات با کیفیت دارای آستر و تودوزی بوده که در خوش فرم بودن و ایستایی کراوات بر روی پیراهن بسیار تاثیر دارد. جنس کراوات باید در هنگام لمس کردن نرم باشد و بیش از حد خشک و یا نازک نباشد.
اغلب کراوات ها از جنس پارچه ابریشمی که از الیاف طبیعی هستند دوخته شده اند. در کنار کراوات های ابریشمی کراوات هایی از جنس نخی و یا پولی استر نیز وجود دارد. جنس ابریشمی کراوات ها باعث می شود تا به راحتی چروک نشوند و بسیار سبک و بادوام هستند. اگر این کراوات ها نیاز به شسته شدن داشته باشند به راحتی می توان آنها را شست. کراوات های نخی احتمال چروک شدنشان بسیار زیاد است و دوام زیادی ندارند.

 

انتخاب کراوات مناسب با دانستن چند نکته ساده!

 

امیدورایم با توجه به اینکه در این مطلب به طور کامل انتخاب کراوات مناسب توضیح داده شد ، بتوانید بهترین انتخاب برای کراوات خود برای مجالس مختلف را داشته باشید. هدف اصلی ما این بود که فقط  با دانستن چند نکته ساده! بتوانید به راحتی کراوات خود را انتخاب کنید. برای دیدن محصولات مرتبط با ست کردن لباس آقایان به سایت فروشگاهی دراپ بال مراجعه نمایید.

 

زهرا حاجی

ست هواداری و کیت رسمی تیم ها

ارسال دیدگاه
X